۷ عادت برای انضباط شخصی
۷ عادت برای انضباط شخصی

این پست راجع به Discipline یا همون انضباط شخصی هست. میدونید که اگه ١٠٪؜ از یک کار هدفمون باشه، ٩٠٪؜ دیگه‌ش رو نظم و انضباط شخصی تشکیل میده؟ در واقع نحوه رویکرد ما به مسائل هست که از اهمیت بیشتری برخورداره؛ که حالا تکنیک مدیریت زمان و پومودورو که این مدت یادگرفتیم قراره توی داشتن دیسیپلین بهمون کمک کنه. شما ضعف‌های شخصیتیتون رو میدونید؟ چه چیزایی هستن که باعث میشن انگیزه بگیری که به اون چیزی که میخوای برسی؟ توی کامنتا بهمون بگید.

 

١) معکوس بشمار، بعد کارتو شروع کن!

وقتی حس میکنی انگیزتو از دست دادی؛ از عدد ١٠ معکوس بشمار و خودتو موظف بدون که بشینی پای کار! یه شمارش سریع میتونه فضای لازم پیش نیاز برای ذهنتو آماده کنه و تو رو به سمت کار سوق بده!

 

٢) اهدافتو بنویس، بذار جلوی چشمت!

علم روانشناسی میگه، نوشتن یک هدف، باعث میشه که آن هدف با احتمال بیشتری به وقوع بپیونده، چسبوندنشون روی میزکار، آینه ماشین، جایی که مسواک میزنی، آشپزخونه و حتی گذاشتن آلارم‌های هفتگی توی گوشیت میتونه خیلی کمک کننده باشه؛ ولی حواست باشه زیاده روی نکنی و خودتو سرزنش نکنی، خوشحال باش و مثبت فکر کن.

 

٣) به خودت یادآوری کن که چرا این کار رو شروع کردی!؟

در ذهن داشتن هدف و یادآوری دائم اون به خودت، باعث میشه که یادت نره چرا از وهله اول شروع به کار کردی و این خیلی کمک کننده‌ست مخصوصا وقتایی که توی شرایط سخت روحی و کاری قرار بگیری! خودتو تصور کن که کنترل زندگیتو به دست گرفتی و به هرچیزی که خواستی رسیدی!

 

۴) اولویت بندی رو یاد بگیر!

بدون که چه کاری ارزش انرژی گذاشتن داره و روزتو با انجام دادن مهم‌ترینش شروع کن.

 

۵) ضعف‌های شخصیتتو بشناس و باهاشون بجنگ!

زمانی از روزتو به این اختصاص بده که ببینی اون سیاه چاله اصلی زندگیت کجاست و پیش بینی کنی چطور باهاش مقابله کنی و نذاری یه سری مشکلات پیش بیان!

 

۶) یک مشاور یا یک دوست رو کنار خودت داشته باش

همه ما وقتی که فکر میکنیم یه نفر حواسش بهمون هست کمتر تقلب میکنیم! با دوستات هماهنگ باش و سعی کن یه سری کارها رو مشترکا انجام بدید تا بازده بیشتری داشته باشید و کلی هم بهتون خوش بگذره.

 

٧) با انتخاب هدفای کوچیک شروع کن!

مثلا اگه قراره در نهایت روزی ١٠ مرتبه دور یک پارک بدویی بار اول با ٣ دور شروع کن و کم کم بیشترش کن، با خودت صبور باش و از پروسه نترس! این اهداف کوچیک بعدا انگیرت میشن برای کامل کردن هدفای بزرگتر.

    این مطلب را به اشتراک بگذاريد:
دیدگاه‌های کاربران